Korekty tekstów od 145 zł

Nie czujesz się pewnie z ortografią i gramatyką, a na zdanie wielokrotnie złożone robisz się cały blady? Każdy zrobi czasami błąd i to wcale nie umniejsza inteligencji czy umiejętnościom. Po prostu żyjemy w biegu, chcemy szybko zanotować pewne rzeczy, więc nie specjalnie obchodzą nas znaki przystankowe, czy sens zdania. A teksty w których są błędy wyglądają nieprofesjonalnie i rażą w oczy.

Warto tu poznać różnicę między korektą a edycją tekstów. Korekta ma na celu jedynie sprawdzenie błędów, bez ingerencji w jego treść. Ma sprawić, że tekst jest napisany poprawnie. Jeśli jest nudny, mało wyrazisty lub nielogiczny – korektor w żaden sposób w niego nie ingeruje. Edycja natomiast polega na twórczym przerobieniu już istniejącego materiału tak, aby był dobry w odbiorze. Edytor zamieni niezrozumiałe słówka na te bardziej “przyjazne” Czytelnikowi, skróci za długie zdania, usunie niepotrzebne dygresje lub też uzupełni temat, jeżeli coś opisane jest zbyt lakonicznie.

Ciężko jest spojrzeć krytycznie na własny tekst – to, co dla nas jest jasne i oczywiste, nie zawsze musi być takie dla innych. Możemy mieć fachową wiedzę, która dla innych będzie nieczytelna, a chcielibyśmy dotrzeć do jak największego grona odbiorców. W takich przypadkach również warto zlecić komuś edycję. Nie tylko wyłapie on drobiazgi takie jak niepotrzebne spacje, przecinki i literówki, ale również powie nam, czy tekst jest zrozumiały i przyjemny w odbiorze.

Przedmiotem zakupu jest korekta wybranej ilości tekstów oraz 1 tura poprawkowa do wybranego tekstu. Gwarancja przesłania projektu w 24h od momentu dokonania zakupu. Zanim kupisz, zapoznaj się z sekcją najczęściej zadawanych pytań (FAQ – Zanim kupisz). 

Wynikiem zakupu są pliki, w formacie .DOC. Cena dotyczy korekty tekstu o objętości do 1600 znaków ze spacjami (ok. 1 strony A4).